EN

Agencja reklamowa w Środzie Wielkopolskiej zajmująca się e-marketingiem, ale również pracami nad tworzeniem nowej marki. Realizowała już wiele kampanii reklamowych dla małych i większych przedsiębiorstw.
Prowadzenie google moja firma
Profesjonalny profil na Facebooku agencji reklamowej Kapary.com w Środzie Wielkopolskiej
Spoty reklamowe dla firm w Środzie Wlkp.
Prowadzimy nie tylko social media naszych klientów, ale również swoje. Jednym z nich jest Insta.

Posty w social media, czyli skąd czerpać pomysły na treści na Facebooku? – 5 podpowiedzi

21 stycznia 2019
Prowadzenie social mediów nie jest łatwe, dlatego agencja reklamowa kapary.com pomagają w prowadzeniu fanpage i instagramu. Prowadzenie Social media to publikowanie angażujących treści na facebooku i instagramie

Dobry tekst sprzedaje – do tego stwierdzenia nie potrzeba prawdopodobnie nikogo zbyt długo przekonywać. Często jednak zwyczajnie brakuje pomysłów na to, o czym możnaby napisać. Szczególną trudność może sprawiać tworzenie treści w social media, takich jak Facebook, gdzie posty powinny pojawiać się regularnie, a nie tylko wtedy, gdy dopadnie nas upragniona wena. Szczególnie istotne jest to w przypadku przedsiębiorców, którzy prowadzą fanpage lokalnej firmy na Facebooku i jest to ich główny kanał docierania do klientów w internecie. Niestety brak inwencji twórczej może dopaść każdego, a im dłużej siedzimy nad pustą stroną, tym bardziej możemy się frustrować i tym trudniej wpaść na dobry pomysł na angażujący post, który nada się do opublikowania w mediach społecznościowych.

Poniżej dzielimy się pięcioma propozycjami, które pozwolą Ci uporać się z brakiem weny i tworzyć nowe treści w social media:

 

 

Odpowiedz na pytania fanów

 

Jeśli zdarza Ci się otrzymywać wiadomości lub komentarze z różnymi zapytaniami dotyczącymi Twojego biznesu, wypisz je i postaraj się odpowiedzieć na nie, tworząc w ten sposób nowy post. Nie skupiaj się wyłącznie na społeczności na Facebooku – postaraj się przypomnieć sobie także pytania, jakie padły podczas rozmów z klientami. Istnieje spora szansa, że jeśli jakieś zagadnienie jest interesujące dla jednej osoby, będzie ono ciekawe także dla innych osób obserwujących Twój fanpage na Facebooku. Da Ci to podwójną korzyść – nie tylko uporasz się z napisaniem postu na Twoim profilu w social media, ale także być może rozwiejesz czyjeś wątpliwości i zdobędziesz nowych klientów. Będzie to zatem dobra reklama firmy w internecie.

Jeżeli dopiero startujesz i nie możesz jeszcze stworzyć bazy pytań zadawanych przez Twoich fanów, przejrzyj strony internetowe lub profile na Facebooku innych firm z branży, w której działasz – to, o co pytają czytelnicy konkurencji, może Cię zainspirować i stać się wyznacznikiem tego, o czym warto napisać.

 

Prowadzenie Social Mediów wiąże się nieodzownie z komunikacją z klientem przez Facebooka, Instagram.  Agencja reklamowa pomaga w profesjonalnym prowadzeniu Social Mediów

 

 

Przejrzyj swoje stare wpisy

 

Przeanalizuj, które z nich cieszyły się dobrym odbiorem i spróbuj napisać post na podobny temat albo pokuś się o kontynuację. Być może istnieje szansa powrotu do tych publikacji i opisania np. efektów, jakie udało Ci się osiągnąć dzięki zastosowaniu metod, które wcześniej były przez Ciebie opisywane tylko w teorii. Możesz również udostępnić post, jaki pojawił się na Twoim profilu na Facebooku dawno temu i nowi obserwujący nie mieli szansy go przeczytać. Ważne jest jednak to, by taki post niósł wartość i był wciąż aktualny.

 

 

Poszukaj inspiracji w sieci

 

Internet jest skarbnicą wiedzy na każdy temat, z pewnością znajdziesz wiele informacji dotyczących swojej branży. Nie kopiuj bezmyślnie zamieszczonych na różnych stronach internetowych treści, ale zainspiruj się nimi. Znalezione artykuły potraktuj jako bazę, która posłuży Ci do tworzenia postów na Facebooku. Możesz również stworzyć post, w którym zbierzesz ciekawe materiały i zarekomendujesz je swojej społeczności, dodając do umieszczonych linków własne komentarze.

 

 

Umieszczaj ciekawostki z życia firmy

 

Podziel się ze swoją społecznością tym, jak wygląda Twoja codzienność w pracy lub tym, co w obecnej chwili się u Ciebie dzieje. Obserwujący bardzo chętnie podglądają mniej profesjonalną stronę firmy, z której usług korzystają. Pozwala im to polubić ją i zwiększa zaufanie. Dziel się zatem w mediach społecznościowych nowościami, pytaj także swoją publikę o zdanie na różne tematy, by zachęcić do zareagowania, a w efekcie zwiększyć zasięgi postów.

 

Agencja reklamowa pomaga w profesjonalnym prowadzeniu Social Mediów. Dobre prowadzenie Facebooka i Instagrama byłoby niemożliwe bez dobrej agencji reklamowej. W skutecznym prowadzeniu Social Mediów może pomóc umieszczanie postów z życia prywatnego firmy

 

 

Wykorzystaj dostępne w internecie narzędzia

 

Istnieje spory wachlarz narzędzi, które same wyszukują wyrażenia powiązane z interesującym nas tematem. Po wpisaniu interesującej nas frazy oraz wybraniu języka, program prezentuje całą listę sugestii związanych z naszym słowem kluczowym. Jednym z bardziej popularnych narzędzi, które pozwalają znaleźć pomysły na posty w social media jest Answer the public. Poniżej prezentujemy wyniki wyszukiwania dla słowa „kapary”.

 

Agencja reklamowa Kapary.com korzysta z wielu narzędzi wspierających tworzenie postów na Facebooku, aby profesjonalnie prowadzić fanpage firm. Nasza agencja marketingowa skutecznie prowadzi Fanpage wielu firm. Zaufaj doświadczonym.

 

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki ułatwią Ci tworzenie contentu na Twój profil na Facebooku. Warto szukać inspiracji i eksperymentować, a kiedy już odkryjemy jakie treści cieszą się największą popularnością wśród naszych fanów oraz przynoszą nam największy ruch na stronie – iść właśnie w tym kierunku :)

 

 

Przeczytaj pozostałe artykuły z naszego bloga.

Śledź nas na Facebooku, aby zawsze być na bieżąco z naszymi artykułami o reklamie w internecie.

 

 

KONTAKT Z NAMI

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Agencja reklamowa kapary.com zajmują się tworzeniem stron internetowych, reklamą w social mediach, tworzeniem grafik i spotów reklamowych

Wszystkie prawa zastrzeżone © www.kapary.comStrona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

Tworzenie strategii marketingowej w Social Mediach
Profesjonalne prowadzenie kanału na Youtube.
Strategie marketigowe dla wielu profili na Instagramie
Założenie i prowadzenie google moja firma Kapary.com

Znajdź nas na:

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Plac Armii Poznań 3

Środa Wielkopolska