EN

Agencja reklamowa w Środzie Wielkopolskiej zajmująca się e-marketingiem, ale również pracami nad tworzeniem nowej marki. Realizowała już wiele kampanii reklamowych dla małych i większych przedsiębiorstw.
Prowadzenie google moja firma
Profesjonalny profil na Facebooku agencji reklamowej Kapary.com w Środzie Wielkopolskiej
Spoty reklamowe dla firm w Środzie Wlkp.
Prowadzimy nie tylko social media naszych klientów, ale również swoje. Jednym z nich jest Insta.

Czym są responsywne strony internetowe?

06 lutego 2019
Agencja reklamowa Kapary.com zajmuje się tworzeniem nowoczesnych, responsywnych stron internetowych. Każda tworzona strona www jest responsywna i profesjonalna. Ponadto agencja marketingowa kapary.com zajmuje się prowadzeniem fb, reklamą Video, SEM, SEO, pozycjonowaniem. Mamy wiele sukcesów w pozycjonowaniu naszych stron internetowych.

Wszelkie statystyki pokazują, że większość z nas coraz częściej korzysta z internetu na telefonach komórkowych. Oznacza to, że większość potencjalnych klientów firmy używa smartfonów, kiedy poszukuje jej oferty. Jeżeli zastanawiasz się, co może zrobić przedsiębiorca, aby zwiększyć sprzedaż, to ten artykuł jest adresowany właśnie do Ciebie, ponieważ omówi znaczenie responsywnej strony internetowej, która wyświetli się dobrze na każdym urządzeniu.

 

Czym jest responsywna strona internetowa?

 

W wolnym tłumaczeniu responsywna strona internetowa, to Responsive Web Design (często używa się skrótu RWD). Strona internetowa stworzona jako RWD dostosowuje się automatycznie do rozmiaru wyświetlacza, a dzięki temu spełnia wszelkie potrzeby czytającego, ponieważ tekst jest dobrze widoczny na mniejszych urządzeniach. Obsługa responsywności strony może się odbywać przy użyciu media queries na stronie www. Pomagają one w odpowiednim rozpoznawaniu przeglądarki i pokazują w niej odpowiedni styl. Dzięki temu strona responsywna wygląda zawsze dobrze i jest przyjemna dla oka.

 

W jaki sposób sprawdzić, czy Twoja strona internetowa jest responsywna?

 

Najłatwiejszą metodą, aby sprawdzić, czy strona internetowa została stworzona jako responsywna jest wejście na nią na telefonie komórkowym, a następnie na tablecie i komputerze. Jeśli strona www dostosowuje się automatycznie do wszystkich wyświetlaczy, to strona internetowa jest responsywna. Jeśli strona www wygląda na każdym ekranie tak samo lub po wpisaniu adresu domeny na smartfonie pojawia się przedrostek m., wtedy strona internetowa nie jest responsywna.

 

Od pewnego czasu pojawia się coraz więcej narzędzi, dzięki którym można sprawdzić, czy dana strona jest responsywna. Przydatną, bezpłatną aplikacją sprawdzającą dostosowanie naszej strony internetowej do urządzeń mobilnych jest Test optymalizacji mobilnej Google. Jeżeli wynik nie jest zadowalający, to warto zgłosić się do profesjonalnej agencji, zajmującej się tworzeniem responsywnych stron internetowych.

 

Czy nowoczesna strona internetowa musi być responsywna?

 

Już od kilku lat responsywna strona internetowa jest jednym z największych trendów w tworzeniu stron www. Z roku na rok wzrasta liczba osób przeglądających przeglądarki internetowe na smartfonach. Każdemu z nas zdarzało się poszukiwać restauracji, sklepu, czy innego miejsca wpisując hasła w wyszukiwarkach Google w telefonie. Po niedawnej rewolucji mobilnej w Google jeszcze bardziej zwiększyło się znaczenie responsywnych stron internetowych.

 

Wielu dzisiejszych kreatorów stron internetowych rozpoczyna jej tworzenie od strony mobilnej, aby jej wizerunek na telefonach komórkowych i tabletach był jak najlepszy. Dlatego nie można mówić o profesjonalnej stronie internetowej, jeżeli nie wyświetla się ona poprawnie na wielu urządzeniach, RWD zwiększa dostęp do strony internetowej. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu poszczególnych elementów na stronie łatwiej i szybciej można znaleźć potrzebne nam informacje.

 

Co daje responsywna strona internetowa?

 

Dobrze zaprojektowana responsywna strona internetowa ułatwia przeglądanie jej zawartości. Odbiorca nie musi wytężać wzroku lub włączać komputera, aby znaleźć interesującą go informację. Wystarczy, że wyciągnie telefon komórkowy i wpisze tę samą frazę, a następnie będzie mógł przeglądać stronę internetową na swoim urządzeniu. W ten sposób klient pozostanie dłużej na naszej stronie www, a to będzie miało wpływ na jej pozycję w wynikach wyszukiwania Google, a - co najważniejsze dla przedsiębiorcy – zwiększy się ilość klientów firmy.

 

RWD jest szczególnie ważna w prowadzeniu lokalnego biznesu, ponieważ klienci znajdą twoją stronę bardzo szybko w wyszukiwarce Google. Jest to widoczne w średnich miejscowościach, takich jak Środa Wielkopolska, Śrem, czy Jarocin. W wielu mniejszych miastach ciągle nie ma konkurencji wśród stron internetowych, a to zwiększa szansę Twojej firmy na sukces.

 

Z własnego doświadczenia wiemy, że projektowanie responsywnych stron internetowych zmienia nasz stosunek do pracy.

Myśląc o tym, że na ekranie telefonu zmieści się zdecydowanie mniej elementów, musimy wybierać tylko te najważniejsze. W ten sposób użytkownicy szybciej znajdują informacje, których poszukują na naszej stronie. Ktoś mógłby powiedzieć, że może się to wydawać wymuszaniem minimalizmu na stronach www, ale tak naprawdę to bardzo pomaga jej użytkownikom. Gdy wybiera się najważniejsze rzeczy dla najmniejszego z widoków strony internetowej (na smartfon), może się okazać, że dokładnie tego potrzebuje Twoja strona. Nic więcej, nic mniej, tylko kluczowe elementy.

 

Przekłada się to na niższy współczynnik odrzuceń i lepsze pozycjonowanie strony internetowej oraz – co najważniejsze dla Ciebie – na pozyskanie nowych klientów i czytelników.

 

Jakie znaczenie dla pozycjonowania ma responsywna strona www?

 

Krótko: ogromne. Responsywność strony internetowej ma wpływ na jej pozycję w wyszukiwarkach Google. Po pierwsze, taka strona internetowa ma mniej odrzuceń, a użytkownicy pozostają na niej dłużej, co wpływa na pozycjonowanie strony www. Po drugie, niedawno pojawiły się kolejne doniesienia, że pozycja strony internetowej w wyszukiwarkach Google będzie między innymi zależna od jej mobilnej wersji.

Stworzenie strony responsywnej wymaga też przyłożenia się do jej szybkości. Wiąże się to z kompresją grafik, pilnowaniem ich rozmiarów i formatów. Na stronie www powinny pojawiać się pliki zajmujące mniej miejsca na serwerach, aby użytkownicy nie zniechęcali się długim oczekiwaniem na załadowanie strony internetowej.

 

Przykłady responsywnych stron internetowych

 

Nasza strona www jest oczywiście responsywna. W każdym z widoków zobaczyć można specjalnie dostosowany układ, dzięki któremu łatwiej znaleźć potrzebne informacje na każdym urządzeniu:

 

Agencja reklamowa kapary.com zajmuje się tworzeniem responsywnych stron internetowych w Środzie WIelkopolskiej, Jarocinie, Śremie, Koninie, Kaliszu, Poznaniu. Ponadto agencja reklamowa kapary prowadzi fp, instagram, youtube, reklamę Video.Agencja reklamowa kapary.com zajmuje się tworzeniem responsywnych stron internetowych w Środzie WIelkopolskiej, Jarocinie, Śremie, Koninie, Kaliszu, Poznaniu. Ponadto agencja reklamowa kapary prowadzi fp, instagram, youtube, reklamę Video.

 

 

Podobnie jest ze stronami wielu popularnych serwisów, takich jak wp.pl; interia.pl. Każdy z widoków jest dostosowany do rozdzielczości typowych urządzeń, a elementy świetnie skalują się na stronie. 

 

Podobnie jest z wieloma stronami internetowymi, które prowadzimy lub stworzyliśmy. Poniżej tylko kilka z naszych projektów:

 

Agencja reklamowa kapary.com zajmuje się tworzeniem responsywnych stron internetowych w Środzie WIelkopolskiej, Jarocinie, Śremie, Koninie, Kaliszu, Poznaniu. Kapary  tłumaczą strony na angielski, niemiecki, ukraiński. Ponadto agencja reklamowa kapary prowadzi fp, instagram, youtube, reklamę Video.Agencja reklamowa kapary.com zajmuje się tworzeniem responsywnych stron internetowych w Środzie WIelkopolskiej, Jarocinie, Śremie, Koninie, Kaliszu, Poznaniu. Kapary  tłumaczą strony na angielski, niemiecki, ukraiński. Ponadto agencja reklamowa kapary prowadzi fp, instagram, youtube, reklamę Video.

Responsywna strona internetowa zurawie-wielkopolska.pl

 

 

Tworzenie nowoczesnych stron internetowych przez agencję reklamową kapary.com. Poza tym kapary zajmują się prowadzeniem fb, instagramu, reklamą Video i reklamą YoutubeTworzenie nowoczesnych stron internetowych przez agencję reklamową kapary.com. Poza tym kapary zajmują się prowadzeniem fb, instagramu, reklamą Video i reklamą Youtube

Responsywna strona internetowa Agencji Pracy arbeitsagentur-etat.com.

 

Strony internetowe dla szkół. Kapary tworzą strony internetowe dla firm, ale również responsywne strony internetowe szkółStrony internetowe dla szkół. Kapary tworzą strony internetowe dla firm, ale również responsywne strony internetowe szkół

Responsywna strona internetowa Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej zsrsroda.pl.

 

Po co nam responsywne strony internetowe?

 

Responsywna strona internetowa jest niezbędna, aby dotrzeć do użytkowników i przekonać ich o profesjonalizmie firmy, którą ma promować. Do tego taką stronę www lepiej pozycjonuje się w wyszukiwarkach.

Dobrze wykonana prezentuje użytkownikom dokładnie podane przez nas informacje, których poszukują nasi klienci, a ponadto szybciej działa. A to wszystko prowadzi do poprawienia konwersji, czyli przekucia użytkowników na klientów lub stałych czytelników. Ostatecznie o to chodzi wszystkim przedsiębiorcom.

 

Jak stworzyć responsywną stronę internetową?

 

Jest wiele metod, aby stworzyć responsywną stronę www. Pomocne są w tym kreatory stron internetowych i inne narzędzia, które służą do tworzenia stron internetowych. Warto jednak zauważyć, że wiąże się to z długim szkoleniem, które najczęściej jest kosztowne. Efektem może być autorska strona, którą sobie wymarzyliśmy. Nie każdy ma jednak czas i pieniądze, aby poświęcać je na szkolenie z tworzenia stron internetowych. Wtedy najlepiej skorzystać z doświadczonej i sprawdzonej agencji reklamowej, która zajmie się zarówno stworzeniem nowoczesnej i responsywnej strony internetowej, jak i następnie jej pozycjonowaniem. W tym wszystkim mogą pomóc Ci kapary.com. Stworzyliśmy już wiele stron www, którymi możemy się pochwalić. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, jak może pomóc Ci agencja reklamowa kapary.com, zadzwoń lub napisz do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

 

Owocujemy sukcesem

 

KONTAKT Z NAMI

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Agencja reklamowa kapary.com zajmują się tworzeniem stron internetowych, reklamą w social mediach, tworzeniem grafik i spotów reklamowych

Wszystkie prawa zastrzeżone © www.kapary.comStrona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

Tworzenie strategii marketingowej w Social Mediach
Profesjonalne prowadzenie kanału na Youtube.
Strategie marketigowe dla wielu profili na Instagramie
Założenie i prowadzenie google moja firma Kapary.com

Znajdź nas na:

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Plac Armii Poznań 3

Środa Wielkopolska