ul. Czerwonego Krzyża 14/2

Środa Wielkopolska

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Znajdź nas na:

Założenie i prowadzenie google moja firma Kapary.com
Strategie marketigowe dla wielu profili na Instagramie
Profesjonalne prowadzenie kanału na Youtube.
Tworzenie strategii marketingowej w Social Mediach

Wszystkie prawa zastrzeżone © www.kapary.comStrona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

kapary.com zajmują się tworzeniem stron internetowych, reklamą w social mediach, tworzeniem grafik i spotów reklamowych

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT Z NAMI

Niedawno świętowaliśmy rozpoczęcie kolejnego roku, dla wielu idealny moment, by poprawić coś w swoim życiu i bardziej się nim cieszyć. Przyszła więc pora na kontynuację pierwszej części artykułu, dotyczącego produktywności . Dziś prezentujemy kolejnych pięć sposobów na to, by lepiej się zorganizować i łatwiej osiągać swoje cele.

 

6. Unikanie rozpraszania

 

Siadamy do biurka, by popracować... i nim się orientujemy, już scrollujemy tablicę Facebooka. Wracamy z powrotem do naszych zadań.... po czym przypomina nam się, że trzeba do kogoś zadzwonić. Po każdej kolejnej przerwie coraz trudniej wrócić na dobre tory i skoncentrować się na pracy. Jak sobie radzić w takich sytuacjach? Warto spisywać sobie na bieżąco wszystkie myśli, jakie przychodzą nam do głowy i wymagają uwagi w późniejszym czasie. Zapisując zadania na kartce, oczyszczamy swój umysł, dzięki czemu możemy w dalszym ciągu skupiać się na tym, czym zajmujemy się w chwili obecnej. No ale co z tym Facebookiem? Jeśli wciąż zdarza nam się zerkać w powiadomienia i przeglądać posty na tablicy – polecamy zaprzyjaźnienie się z aplikacjami, które blokują podobne treści. Warto skorzystać np. z wtyczki Kill Newsfeed, która ukrywa wszelkie treści umieszczane na tablicy Facebooka.

 

 

„Successful people maintain a positive focus in life no matter what is going on around them.” – Jack Canfield

 

7. Grupowanie zadań

 

Każdego dnia mierzymy się z wieloma rozmaitymi zadaniami. Część z nich przychodzi nam łatwo, inne wiążą się z większym trudem i wymagają dużej koncentracji i nakładu czasu. Jedne wykonujemy pracując przy komputerze, inne z telefonem w dłoni, pozostałe np. poza domem. Dobrą strategią jest grupowanie sobie poszczególnych, podobnych do siebie zadań w bloki i wykonywanie ich w konkretnej kolejności. Można przykładowo spisywać wszystkie telefony, jakie mamy do wykonania i wykonać je za jednym razem. Dzięki temu nie będziemy musieli przełączać się między zupełnie różnymi zadaniami, za to możemy działać bardziej automatycznie i skutecznie.

 

 

8. Zasada dwóch minut

 

Prokrastynacja, czyli odkładanie na później, to problem dzisiejszych czasów. Bardzo często przesuwamy wykonanie zadania w czasie, co wpływa negatywnie na naszą produktywność, ponieważ wciąż mamy te zadania z tyłu głowy i nie potrafimy skupić się na tym, co tu i teraz. Z pomocą może przyjść nam zasada dwóch minut. Polega ona na tym, że obowiązki, które możemy wykonać bez większego trudu w bardzo krótkim czasie, należy wykonać od razu. Dzięki temu nie będziemy o nich dłużej myśleć i skupimy się na tym, co ważne.

 

 

„A year from now you may wish you had started today.” – Karen Lamb

 

9. Wartościowa dieta i aktywność fizyczna

 

Aby być produktywnym, trzeba dostarczać sobie dobrego paliwa. Takim paliwem jest zdrowe jedzenie oraz aktywność fizyczna. Mają one wpływ na wiele aspektów życia człowieka, stymulują nasz mózg do efektywnej pracy. Pożywne, wartościowe śniadanie daje organizmowi zastrzyk energii, dzięki któremu łatwiej jest mu działać w ciągu dnia. Niezdrowa żywność oraz siedzący tryb życia natomiast nie wpływają korzystnie na osiąganie dobrych rezultatów i nie da się tego nadrobić żadnymi cudownymi technikami pracy.

 

 

10. Porzucenie multitaskingu

 

Multitasking, inaczej wielozadaniowość, choć oceniany negatywnie przez wielu badaczy, wciąż święci triumfy w korporacjach. Pozornie wielozadaniowość pomaga oszczędzać czas, ponieważ umożliwia robienie kilku rzeczy równocześnie. Okazuje się jednak, że jest to praca zupełnie nieefektywna, multitasking powoduje stres i dekoncentrację, a ryzyko popełnienia błędów jest wysokie. Badania wykazały, że na wykonanie zadań, realizowanych w trybie wielozadaniowości, potrzeba więcej czasu, gdyż trzeba doliczyć jeszcze czas na „przestawianie się” między jedną czynnością, a drugą. Stąd też warto porzucić multitasking i polubić monotasking.

 

 

„You can do two things at once, but you can’t focus effectively on two things at once” – Gary Keller.

 

Mamy nadzieję, że powyższe rady pomogą Wam stać się bardziej produktywnymi. Poza wszelkimi wskazówkami, warto jednak szukać także swoich sposobów na osiąganie jak najlepszych rezultatów, choćby metodą prób i błędów. Wszak, jak mawiał Albert Einstein: „Anyone who has never made a mistake has never tried anything new”.

 

Zobacz inne nasze artykuły, a szczególnie pierwszą część artykułu o 10 sposobach na produktywność.

 

Myślenie wizualne jest niezwykle ważne w biznesie. Agencja reklamowa Kapary może pomóc Ci w prowadzeniu Social Mediów w kreatywny sposób. Stworzymy dla Ciebie najlepszą, responsywną stronę www. Nagramy i obrobimy filmy Video. Korzystaj z myślenia wizualnego w biznesie.
13 lutego 2019

10 sposobów na produktywność – część druga

Prowadzimy nie tylko social media naszych klientów, ale również swoje. Jednym z nich jest Insta.
Spoty reklamowe dla firm w Środzie Wlkp.
Profesjonalny profil na Facebooku agencji reklamowej Kapary.com w Środzie Wielkopolskiej
Prowadzenie google moja firma
Agencja reklamowa w Środzie Wielkopolskiej zajmująca się e-marketingiem, ale również pracami nad tworzeniem nowej marki. Realizowała już wiele kampanii reklamowych dla małych i większych przedsiębiorstw.