18 kwietnia 2018

Filmy video stanowią najchętniej oglądaną formę reklamy. Widzowie traktują je jak rozrywkę i przyjmują z dużo większym zainteresowaniem niż np. wręczaną na ulicy papierową ulotkę. Warto wykorzystać ten trend i zareklamować się w sposób, jaki najlepiej trafia do odbiorców. Świetnym miejscem, oferującym cały wachlarz promocyjnych możliwości, jest serwis Youtube. Według badań przeprowadzonych przez amerykańską agencję Tubular Insights, 96% użytkowników portalu sugeruje się obejrzanymi na nim filmami, podejmując codzienne zakupowe decyzje.

 

 

Korzyści z reklamy w Youtube

 

Reklama w Youtube jest bardzo skuteczna w budowaniu marki z wielu powodów, m.in. ze względu na:

 

Zasięg reklamy

w Polsce z serwisu YouTube korzysta aż 20 milionów internautów, jest to druga po Google najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie

 

Niskie koszty reklamy

koszty przygotowania oraz wyświetlenia reklamy są przystępne, cena za obejrzenie reklamy przez jednego widza waha się zazwyczaj od kilku do kilkunastu groszy. Istnieje możliwość dokładnego ustalenia budżetu, dzięki czemu reklama nie pochłonie większych nakładów pieniężnych niż zaplanujemy

 

Mierzalność reklamy

dużym atutem reklamy w Youtube jest możliwość dokładnego monitorowania jej skuteczności. Można analizować na bieżąco liczbę osób, które obejrzały reklamę oraz liczbę klientów, którzy zgłosili się do firmy właśnie za pośrednictwem reklamy

 

Precyzyjne targetowanie odbiorców reklamy

bardzo istotnym zagadnieniem dotyczącym reklamy na Youtube jest określenie odpowiedniej grupy odbiorców. Istnieje kilka możliwości kierowania naszej kampanii reklamowej. Możemy zawęzić odbiorców reklamy wybierając interesujące nas kryteria demograficzne,  m.in. płeć, wiek czy lokalizacja. Inną opcją jest kierowanie promocji do odbiorców w oparciu o ich zainteresowania, a także wyświetlanie reklam na kanałach związanych z konkretnym tematem. Mogą być one poza tym emitowane remarketingowo do użytkowników, którzy w przeszłości odwiedzili stronę internetową reklamodawcy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Typy reklam w Youtube

 

Reklamować swoją firmę w tym serwisie można na kilka sposobów. Jednym z dostępnych formatów reklamy jest TrueView In-Stream, czyli klip reklamowy, pojawiający się przed właściwym video, który można pominąć po pięciu sekundach. Istnieje też opcja emisji reklamy po odtworzeniu filmu. Co ważne, płacimy za odsłonę takiej reklamy tylko w sytuacjach, gdy użytkownik obejrzy ją w całości lub w przypadku reklam dłuższych – jej minimum 30-sekundowy fragment.

Jeśli zależy nam na tym, by widz zobaczył całą naszą reklamę, możemy zdecydować się na Bumper Ads, czyli króciutkie, 6- sekundowe video przed filmem, a także najnowszą spośród opcji reklamowych – Non-Skippable Ads. Są to reklamy trwające od 15 do 20 sekund, których obejrzenie w całości jest wymagane, zanim zostanie wyświetlony właściwy film. W przypadku dłuższych materiałów istnieje także możliwość emisji reklamy w ich trakcie.

Kolejnym typem reklamy jest TrueView Discovery. Pod nazwą tą kryją się reklamy pojawiające się w wynikach wyszukiwania oraz obok wyświetlanego materiału, jako sugerowane filmy. Ich zadaniem jest kierowanie korzystających z serwisu na stronę promowanego video lub kanału. Reklama ta jest płatna w przypadku, gdy użytkownik kliknie w miniaturę filmu i obejrzy go.

Przygotowanie tych typów reklamy wymaga od reklamodawcy odrobiny pracy oraz pomysłowości – kluczem do sukcesu jest tutaj nakręcenie dobrego klipu promującego, który zaciekawi odbiorców. Mniej wymagające są np. reklamy Overlay Ads w postaci nakładki na video. W ich przypadku wystarczy stworzyć grafikę, która widoczna jest w dolnej części odtwarzanego filmu.  Plusem takiej reklamy jest dość długi czas wyświetlania jej odbiorcy, co zwiększa szansę na zwrócenie na nią jego uwagi.

 

 

 

Jeżeli interesuje Cię skuteczna kampania reklamowa w serwisie Youtube, napisz do nas. Jesteśmy tu po to, by pomóc Ci dotrzeć do klientów i rozwijać Twój biznes.

 

Youtube – królestwo video, królestwo reklamy

EN

Agencja reklamowa w Środzie Wielkopolskiej zajmująca się e-marketingiem, ale również pracami nad tworzeniem nowej marki. Realizowała już wiele kampanii reklamowych dla małych i większych przedsiębiorstw.
Prowadzenie google moja firma
Profesjonalny profil na Facebooku agencji reklamowej Kapary.com w Środzie Wielkopolskiej
Spoty reklamowe dla firm w Środzie Wlkp.
Prowadzimy nie tylko social media naszych klientów, ale również swoje. Jednym z nich jest Insta.
Reklama Video

KONTAKT Z NAMI

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Reklama Video
Agencja reklamowa kapary.com zajmują się tworzeniem stron internetowych, reklamą w social mediach, tworzeniem grafik i spotów reklamowych

Wszystkie prawa zastrzeżone © www.kapary.comStrona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

Tworzenie strategii marketingowej w Social Mediach
Profesjonalne prowadzenie kanału na Youtube.
Strategie marketigowe dla wielu profili na Instagramie
Założenie i prowadzenie google moja firma Kapary.com

Znajdź nas na:

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Plac Armii Poznań 3

Środa Wielkopolska