EN

Agencja reklamowa w Środzie Wielkopolskiej zajmująca się e-marketingiem, ale również pracami nad tworzeniem nowej marki. Realizowała już wiele kampanii reklamowych dla małych i większych przedsiębiorstw.
Prowadzenie google moja firma
Profesjonalny profil na Facebooku agencji reklamowej Kapary.com w Środzie Wielkopolskiej
Spoty reklamowe dla firm w Środzie Wlkp.
Prowadzimy nie tylko social media naszych klientów, ale również swoje. Jednym z nich jest Insta.

Wideo to postawa

16 sierpnia 2018
Monitorowanie ruchu na stronie internetowej

Wideo to postawa

 

Chwila lenistwa u każdego z nas często wygląda podobnie. Przeglądamy portale społecznościowe, szukamy najświeższych wiadomości lub oglądamy telewizję. Niekoniecznie na dużym ekranie. Od dawna obserwuje się spadek oglądalności tradycyjnych mediów na rzecz filmów w serwisach YouTube czy Vimeo (1). Nie ma się co dziwić temu trendowi – w zabieganym świecie, gdy mamy dosłownie krótką chwilę dla siebie – zamiast „przelatywać” po programach wolimy wpisać interesującą nas frazę w wyszukiwarkę i cieszyć się treścią która nas w pełni interesuje.

 

Magia obrazu

 

Czy ktoś pamięta jeszcze kiedy ostatnio przeczytał długi wpis na facebooku? Czy twittera używa obecnie ktoś poza politykami którzy w 280 znakach wyrażają swoją jednoznaczną opinię? Koledzy z pracy wysyłają nam śmieszne filmiki którymi dzielić się będziemy dalej, bliska rodzina wstawia setki zdjęć słodkich bobasów z każdej możliwej strony i o ile to „nasze bobo” to każde takie zdjęcie wywoła uśmiech na twarzy a przy tych nie naszych – zaprzestanie obserwowania takiego użytkownika. Gdy nie możemy być na jakimś ważnym dla nas wydarzeniu – nie ma problemu, w większości przypadków mamy możliwość obejrzenia livestreama lub finalnie krótkiej relacji z wydarzenia. Nawet zdjęcia właśnie okraszone krótkim opisem coraz częściej zastępowane są wątpliwej jakości gifem zapętlonym w taki sposób że nie do końca wiadomo o co chodzi. Ale serduszko i tak dostanie – w końcu autor się postarał i uchylił nam rąbek swojego prywatnego życia.

 

Przerażające dane

 

Internet pokonał telewizję bardzo dawno, teraz przyszedł czas na bratobójczą walkę. Mimo iż od niedawna obserwuje się wzrost sprzedaży komputerów to nadal smartfon jest naszym najczęstszym oknem na świat (2). Mały kafelek o mocy obliczeniowej i pamięci znacznie przekraczającej nasze pierwsze komputery jest dużo łatwiejszy w obsłudze niż pudło z 104 klawiszami i myszą. Poza tym jest praktycznie zawsze przy nas. Przewiduje się że do roku 2020 większość transmisji danych będzie zużywana na odtwarzanie i przesyłanie wideo. Pozostałe miejsca zajmuje wymiana danych, media społecznościowe i Internet Rzeczy(3).

 

Reklama w formie wideo

 

Codziennie jesteśmy zasypywani reklamami. Dziesiątki, setki obrazów zalewają nas każdego w dnia w każdej możliwej formie. Otwieramy gazetę – festiwal krzykliwych banerów. Przeglądamy strony internetowe – wielkie, całoekranowe reklamy czegośtam z czymśtam a my desperacko poszukujemy iksa w nadziei że pod tą reklamą kryje się już tylko treść. Niestety – po zamknięciu pierwszej nieopatrzenie najeżdżamy na reklamę rozwijaną która po zamknięciu przedstawia nam potężny napis „Szanowny użytkowniku” – można powiedzieć RODO wiecznie żywe. Tylko ile z tych informacji zapamiętujemy? Stonowaną, dobrze dopasowaną reklamę do potrzeb użytkowników zauważymy ale całą resztę? Zróbmy szybki konkurs – wymień 10 produktów reklamowanych w formie bannerowej które ostatnio widziałeś. Konkurs numer 2: Postaraj przeczytać ten tekst normalnie, bez podśpiewywania – „Dłuższe życie każdej pralki to….”. Zostając przy reklamach telewizyjnych: Vizir? Konia z rzędem temu kto nie pomyślał – bielsze nie będzie. A kto pomyślał a się nie przyznaje niech za karę włączy na YouTube reklamę Musically.

 

Wykorzystać szansę

 

Większość ludzi to wzrokowcy. Treści przekazywane w formie wideo są dużo bardziej interesujące i głębiej zapadają w pamięci. Warto wykorzystać ten fakt i stworzyć tę formę reklamy dla swojej firmy czy produktu. A przez wideo można reklamować dosłownie wszystko, i warto to robić ponieważ produkcja filmowa 30 sekundowego spotu nie jest droga, koszty kampanii są tak samo niskie jak przy innych formach reklamy w Internecie a wyniki skuteczności będą oszałamiające – pamiętajmy że w ten sposób nie przedstawiamy tylko naszego produktu. Sprzedajemy jednocześnie wizerunek naszej marki. Zaistnieje nie tylko w Sieci, ale także w świadomości potencjalnych klientów.

Zainteresowany? Zapoznaj się z naszą ofertą i skontaktuj się z nami. Zaistniej w Sieci!

KONTAKT Z NAMI

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Agencja reklamowa kapary.com zajmują się tworzeniem stron internetowych, reklamą w social mediach, tworzeniem grafik i spotów reklamowych

Wszystkie prawa zastrzeżone © www.kapary.comStrona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

Tworzenie strategii marketingowej w Social Mediach
Profesjonalne prowadzenie kanału na Youtube.
Strategie marketigowe dla wielu profili na Instagramie
Założenie i prowadzenie google moja firma Kapary.com

Znajdź nas na:

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Plac Armii Poznań 3

Środa Wielkopolska