EN

Agencja reklamowa w Środzie Wielkopolskiej zajmująca się e-marketingiem, ale również pracami nad tworzeniem nowej marki. Realizowała już wiele kampanii reklamowych dla małych i większych przedsiębiorstw.
Prowadzenie google moja firma
Profesjonalny profil na Facebooku agencji reklamowej Kapary.com w Środzie Wielkopolskiej
Spoty reklamowe dla firm w Środzie Wlkp.
Prowadzimy nie tylko social media naszych klientów, ale również swoje. Jednym z nich jest Insta.

Nieskazitelne konto w mediach społecznościowych

22 lutego 2021
Profesjonalne prowadzenie serwisów społecznościowych

| Zostań mistrzem social mediów | Dowiedz się jakich błędów nie popełniać | | Jakie posty zyskają popularność | Co zrobić w razie spadku zasięgów |

 

Jeśli ciekawi cię choć jeden z tematów - dobrze trafiłeś!
Dzięki naszemu artykułowi zyskasz wiedzę niezbędną dla osiągnięcia sukcesu w social media, rozwiejesz swoje wątpliwości oraz dowiesz się, jak działać strategicznie.
Zaczynamy!

 

Skupimy się dzisiaj na jednym z najpopularniejszych kanałów social media, jakim jest Instagram:

 

1. Na czym polega Instagram - podstawy:

 

Instagram to aplikacja, na której można dzielić się zdjęciami oraz krótkimi filmikami. Zamieszczane materiały pojawiają się na utworzonym profiluoraz pod dołączonymi hashtagami. Hashtagi rozpoczynające się charakterystycznym znakiem # pozwalają na łatwiejsze i szybsze przeglądanie materiałów z wybranej przez nas tematyki i znajdowanie stron, które nam się spodobają i które zechcemy obserwować. Użytkownikom w pierwszej kolejności wyświetlają się treści z obserwowanych przez nich kont.Ważnym aspektem na Instagramie są wymiary postów. Oto kilka rozmiarów grafik, jakie publikujemy na Instagramie:

 

Jakie rozmiary powinny mieć grafiki na Instagramie i innych mediach społecznościowych?

 

2. Jak rozpocząć tu swoją działalność:

 

Pierwszym krokiem będzie oczywiście założenie konta oraz uzupełnienie podstawowych danych, umieszczenia logo lub zdjęcia profilowego oraz krótkiego opisu. Następnie potrzebne będzie ustalenie strategii, przeanalizowanie działań konkurencji oraz wymyślenie sposobów komunikacji z obserwatorami.  Kolejnym krokiem stanowi sporządzenie harmonogramu publikowania postów, a co za tym idzie, zajęcie się samą treścią, którą chcemy się podzielić. I wreszcie, kluczowe jest podzielenie się informacją o założonym koncie na naszych innych mediach społecznościowych, aby nikt go nie przegapił.

 

3. Nasze porady:

  • Stwórz społeczność, a nie grupę indywidualistów - ważne jest utrzymywanie kontaktu z naszymi followersami, przez co dajesz im do zrozumienia, że są dla Ciebie ważni.

  • Hasztaguj - nie zapominaj o hasztagach, dzięki nim ułatwisz użytkownikom Instagrama odnalezienie Twojego profilu.

  • Inspiruj się podobnymi treściami, ale nie kopiuj - warto od czasu, do czasu sprawdzić, jak radzą sobie konta o zbliżonej tematyce, pamiętaj jednak, że kradzież treści nie popłaca, ponieważ w taki sposób łatwo można zepsuć swoją reputację.

  • Bądź na czasie - udoskonalaj oraz ulepszaj swój profil, sposób działania, reaguj na nowe trendy, zainteresuj się środowiskiem dookoła.

  • Zachęć obserwatorów do aktywności - followersi lubią być zauważeni przez twórców, dlatego postaraj się utrzymywać z nimi kontakt, zachęcaj do wpisywania opinii na dany temat pod postem, twórz ankiety w relacjach, a może nawet małe konkursy raz na jakiś czas.

  • Postaw na humor - użytkownicy zazwyczaj chwytają za telefon, gdy się nudzą lub chcą się odprężyć po pracy, szkole, ciężkim dniu, dlatego tak często, jak to możliwe, twórz posty pozytywne, lekkie i z odpowiednim humorem.

 

4. Najczęstsze błędy popełniane przez użytkowników:

  • Prywatne konto - osoba zainteresowana naszą działalnością wchodząc na nasz profil zobaczy jedynie informację o tym, że konto jest prywatne i należy wysłać prośbę o obserwowanie. Może to łatwo zniechęcić potencjalnego obserwatora, dlatego upewnij się, że Twój profil jest publiczny.

  • Brak zdjęcia profilowego - użytkownicy nie zdecydują się na obserwowanie konta nie widząc loga firmy, bądź osoby, z którą mają do czynienia.

  • Działanie bez strategii - publikowanie nieprzemyślanych treści nie ma najmniejszego sensu, ustal cel i skup się na nim. Warto stworzyć harmonogram publikowania postów, które będą spójne i przyniosą wartość.

  • Nieprawidłowe używanie hashtagów  - brak używania hashtagów zmniejsza szanse na to, że posty trafią do nowych osób. Mamy ich do dyspozycji aż 30, dlatego warto popuścić wodze fantazji i z nich skorzystać. Pamiętaj tylko, aby były raczej krótkie, związane z Twoją działalnością oraz opisujące zdjęcie, które w danej chwili publikujesz.

  • Brak systematyczności – Instagram, jak i nasi obserwujący, lubią systematyczność. Jeśli robimy dłuższe przerwy między postami, algorytm chętniej pokaże posty należące do konkurencji, a nam utnie zasięgi.

  • Jednostajna treść - zbyt częste poruszanie jednego tematu może doprowadzić do szybkiego znudzenia użytkowników oraz straty obserwatorów.

  • Wykorzystanie Instagrama jako tablicy reklamowej - nikt nie przepada za byciem bombardowanym dużą ilością reklam, dlatego postaraj się nie zrobić z profilu wielkiego billboardu.

  • Udostępnianie kilku postów w krótkim odstępie czasu - nie ma nic złego w publikowaniu kilku postów dziennie, jednak należy to robić z głową i w odpowiednich odstępach czasowych, zbyt częste pojawianie się zdjęć oraz filmików może odstraszyć internautów.

  • Brak odpowiedzi na komentarze - jeśli nie będziesz na nie odpowiadać, wkrótce użytkownicy mogą przestać je pisać.

  • Kradzież treści - publikowanie treści innych użytkowników oraz przywłaszczanie sobie autorstwa to bardzo nieodpowiedni krok, powinniśmy odznaczać się oryginalnością oraz pomysłowością.

 

5. Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie i co to jest:

 

Zasięg definiowany jest jako szacowana liczba unikalnych użytkowników, którzy mieli szansę na interakcję z Twoim postem, zobaczyli go. Pozwala na obserwowanie efektów Twoich działań.

Wyróżniamy dwa rodzaje zasięgów:


A. Organiczny - to zwykły zasięg wskazujący, ile osób zobaczyło Twój post. Wpływa na niego wiele elementów, np. czas publikacji, wartość merytoryczna, zaangażowanie, reakcje na wpis w postaci lajków czy komentarzy.

B. Płatny – to, jak sama nazwa wskazuje, zasięg, za który trzeba zapłacić. W tym celu należy użyć Menedżera Reklam (musimy mieć połączone konto Facebooka z tym na Instagramie) lub za pomocą przycisku pod zdjęciem, klikając promuj. Poprzez Menedżer Reklam możesz skierować swoją reklamę na zwiększenie aktywności pod postem oraz dotarcie do większego grona odbiorców.
 

Zasięgi na Instagramie z czasem są ucinane, dlatego należy znaleźć na nie sposób.
Najbardziej promowanymi treściami są posty wyróżniające się dużym zaangażowaniem twórcy, ale także obserwatorów, mające dużo lajków, komentarzy oraz udostępnień, a także takie, które nie są bezwartościowym spamem.

 

Kilka słów na koniec:

 

Jeśli nadal nie jesteś pewny, jak skutecznie prowadzić swoje konto na Instagramie, śmiało pisz do nas!
Możesz także obserwować naszego bloga, na którym raz na jakiś czas pojawi się nowy wpis, w którym podzielimy się złotymi radami.

Przygotowujemy także serię bardziej zaawansowanych wskazówek dotyczących Instagrama, którą zaprezentujemy już wkrótce.
 

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Was ciekawy i wynieśliście z niego nowe spojrzenie na prowadzenie konta.

Dziękujemy za uwagę :)

 

 

Artykuł napisała: Sandra Krysztofiak

 

KONTAKT Z NAMI

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Agencja reklamowa kapary.com zajmują się tworzeniem stron internetowych, reklamą w social mediach, tworzeniem grafik i spotów reklamowych

Wszystkie prawa zastrzeżone © www.kapary.comStrona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

Tworzenie strategii marketingowej w Social Mediach
Profesjonalne prowadzenie kanału na Youtube.
Strategie marketigowe dla wielu profili na Instagramie
Założenie i prowadzenie google moja firma Kapary.com

Znajdź nas na:

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Plac Armii Poznań 3

Środa Wielkopolska