Być może czytając tytuł tego tekstu, pierwsza rzecz jaka przyszła Ci na myśl to taka, że absolutnie nie potrafisz rysować. Jest szansa, że należysz do tej grupy osób, która lata temu na lekcji plastyki w szkole usłyszała, że nie grzeszy talentem artystycznym, a wszelkie próby rysowania kończyły się marnymi trójkami w dzienniku. Mimo wszystko – przeczytaj ten artykuł.
Nie musisz posiadać wybitnych zdolności plastycznych, ponieważ do stworzenia rysunku biznesowego potrzebna jest wiedza jak je stworzyć, nie zaś umiejętności. Nie chodzi tutaj o piękne, artystyczne obrazy, które upiększą treści, ale prosty środek przekazu, który w efekcie przyciągnie klientów do Twojej firmy. Najważniejsze jest to, by wyrobić sobie swój własny, niepowtarzalny styl, który powinien charakteryzować się przede wszystkim spójnością i prostotą.
Rysunek biznesowy to zastąpienie treści występujących w biznesie przez rysunkowe symbole, które nawiązują do tematu. Ich wielką zaletą jest to, że przyciągają uwagę, zachęcają do zapoznania się z treścią o wiele bardziej niż długie kolumny tekstu i lepiej zapadają odbiorcom w pamięć. Możemy wykorzystać rysunek podczas różnych prezentacji, szkoleń, przygotowując raport czy ofertę sprzedażową. Istnieje szeroki wachlarz elementów, które warto zastosować : rysunkowe litery, punktory, łączniki, chmurki czy ramki.
Przedstawianie treści w formie obrazów jest w zasadzie powrotem do korzeni – przed wynalezieniem pisma, ludzie komunikowali się właśnie za pomocą prostych obrazów. Obecnie trend ten jest bardzo popularny, zwłaszcza w świecie social media. Coraz częściej wyrażamy swoje emocje poprzez emotikony oraz symbole.
Według badań, znacznie efektywniej zapamiętujemy treści, które docierają do nas zarówno poprzez słowa jak i obrazy. Ma to związek z psychologią poznawczą, a konkretnie z teorią podwójnego kodowania, według której tworzymy reprezentacje rzeczywistości w dwóch niezależnych kanałach – werbalnym oraz niewerbalnym. Jako że myślimy obrazowo, dzięki rysunkom łatwiej rozumiemy przekazywane nam treści, możemy skuteczniej wizualizować sobie rzeczywistość, a w efekcie lepiej zapamiętujemy nowe informacje.
Nazwa tej metody oznacza dosłownie notowanie z elementami szkicowania. Taka notatka wizualna to mieszanka standardowego pisma ręcznego, prostych, symbolicznych rysunków oraz elementów wizualnych takich jak linie i strzałki. Jedną z opcji sketchnotingu są także mapy myśli.
Jest to metoda wykorzystywana w świecie filmu, opierająca się na oryginalnych animacjach. Podczas projekcji takiego video obserwujemy cały proces rysowania, patrząc na rękę, która tworzy rysunki.
W dzisiejszych czasach konkurencja w biznesie jest ogromna jak nigdy wcześniej. Warto sięgać po nowoczesne techniki prezentacji, a także reklamy w internecie, by wyróżnić się na tle innych firm. Wykorzystywanie elementów graficznych w social media czy na stronie internetowej pozwoli wzbudzić ciekawość i zdobyć nowych klientów. Jeśli potrzebujesz kogoś, kto stworzy dla Ciebie grafiki, a nawet zajmie się stroną wizualną Twojej firmy z wykorzystaniem nowoczesnych trendów – skontaktuj się z nami!
Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!
Wszystkie prawa zastrzeżone © www.kapary.com. Strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.
Znajdź nas na:
Plac Armii Poznań 3
Środa Wielkopolska