EN

Agencja reklamowa w Środzie Wielkopolskiej zajmująca się e-marketingiem, ale również pracami nad tworzeniem nowej marki. Realizowała już wiele kampanii reklamowych dla małych i większych przedsiębiorstw.
Prowadzenie google moja firma
Profesjonalny profil na Facebooku agencji reklamowej Kapary.com w Środzie Wielkopolskiej
Spoty reklamowe dla firm w Środzie Wlkp.
Prowadzimy nie tylko social media naszych klientów, ale również swoje. Jednym z nich jest Insta.

Myślenie wizualne – rysunek w biznesie

12 marca 2019
Myślenie wizualne jest niezwykle ważne w biznesie. Agencja reklamowa Kapary może pomóc Ci w prowadzeniu Social Mediów w kreatywny sposób. Stworzymy dla Ciebie najlepszą, responsywną stronę www. Nagramy i obrobimy filmy Video. Korzystaj z myślenia wizualnego w biznesie.

Myślenie wizualne – rysunek w biznesie

 

Być może czytając tytuł tego tekstu, pierwsza rzecz jaka przyszła Ci na myśl to taka, że absolutnie nie potrafisz rysować. Jest szansa, że należysz do tej grupy osób, która lata temu na lekcji plastyki w szkole usłyszała, że nie grzeszy talentem artystycznym, a wszelkie próby rysowania kończyły się marnymi trójkami w dzienniku. Mimo wszystko – przeczytaj ten artykuł.

 

Rysunek w biznesie – tego można się nauczyć!

 

Nie musisz posiadać wybitnych zdolności plastycznych, ponieważ do stworzenia rysunku biznesowego potrzebna jest wiedza jak je stworzyć, nie zaś umiejętności. Nie chodzi tutaj o piękne, artystyczne obrazy, które upiększą treści, ale prosty środek przekazu, który w efekcie przyciągnie klientów do Twojej firmy. Najważniejsze jest to, by wyrobić sobie swój własny, niepowtarzalny styl, który powinien charakteryzować się przede wszystkim spójnością i prostotą.

 

Co to jest rysunek biznesowy?

 

Rysunek biznesowy to zastąpienie treści występujących w biznesie przez rysunkowe symbole, które nawiązują do tematu. Ich wielką zaletą jest to, że przyciągają uwagę, zachęcają do zapoznania się z treścią o wiele bardziej niż długie kolumny tekstu i lepiej zapadają odbiorcom w pamięć. Możemy wykorzystać rysunek podczas różnych prezentacji, szkoleń, przygotowując raport czy ofertę sprzedażową. Istnieje szeroki wachlarz elementów, które warto zastosować : rysunkowe litery, punktory, łączniki, chmurki czy ramki.

 

Myślenie wizualne jest niezwykle ważne w biznesie. Agencja reklamowa Kapary może pomóc Ci w prowadzeniu Social Mediów w kreatywny sposób. Stworzymy dla Ciebie najlepszą, responsywną stronę www. Nagramy i obrobimy filmy Video, spoty reklamowe

 

Przedstawianie treści w formie obrazów jest w zasadzie powrotem do korzeni – przed wynalezieniem pisma, ludzie komunikowali się właśnie za pomocą prostych obrazów. Obecnie trend ten jest bardzo popularny, zwłaszcza w świecie social media. Coraz częściej wyrażamy swoje emocje poprzez emotikony oraz symbole.

 

Dlaczego wizualizacja myśli poprzez rysunek to dobry pomysł?

 

Według badań, znacznie efektywniej zapamiętujemy treści, które docierają do nas zarówno poprzez słowa jak i obrazy. Ma to związek z psychologią poznawczą, a konkretnie z teorią podwójnego kodowania, według której tworzymy reprezentacje rzeczywistości w dwóch niezależnych kanałach – werbalnym oraz niewerbalnym. Jako że myślimy obrazowo, dzięki rysunkom łatwiej rozumiemy przekazywane nam treści, możemy skuteczniej wizualizować sobie rzeczywistość, a w efekcie lepiej zapamiętujemy nowe informacje.

 

Przykłady zastosowania rysunku biznesowego

 

- sketchnoting

Myślenie wizualne w biznesie. Pomoże Ci w tym agencja reklamowa Kapary w Środzie Wielkopolskiej. Tworzymy strony internetowe, prowadzimy social media, nagrywamy wydarzenia i robimy reklamy

Nazwa tej metody oznacza dosłownie notowanie z elementami szkicowania. Taka notatka wizualna to mieszanka standardowego pisma ręcznego, prostych, symbolicznych rysunków oraz elementów wizualnych takich jak linie i strzałki. Jedną z opcji sketchnotingu są także mapy myśli.

 

- videoscribing

Myślenie wizualne w biznesie. Pomoże Ci w tym agencja reklamowa Kapary w Środzie Wielkopolskiej. nagramy wydarzenia i robimy reklamy, Tworzymy responsywne  strony internetowe, prowadzimy social media. Wszystko wykorzystując myślenie wizualne do którego wszystkich zachęcamy.

Jest to metoda wykorzystywana w świecie filmu, opierająca się na oryginalnych animacjach. Podczas projekcji takiego video obserwujemy cały proces rysowania, patrząc na rękę, która tworzy rysunki.

 

W dzisiejszych czasach konkurencja w biznesie jest ogromna jak nigdy wcześniej. Warto sięgać po nowoczesne techniki prezentacji, a także reklamy w internecie, by wyróżnić się na tle innych firm. Wykorzystywanie elementów graficznych w social media czy na stronie internetowej pozwoli wzbudzić ciekawość i zdobyć nowych klientów. Jeśli potrzebujesz kogoś, kto stworzy dla Ciebie grafiki, a nawet zajmie się stroną wizualną Twojej firmy z wykorzystaniem nowoczesnych trendów – skontaktuj się z nami!

 

KONTAKT Z NAMI

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Agencja reklamowa kapary.com zajmują się tworzeniem stron internetowych, reklamą w social mediach, tworzeniem grafik i spotów reklamowych

Wszystkie prawa zastrzeżone © www.kapary.comStrona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

Tworzenie strategii marketingowej w Social Mediach
Profesjonalne prowadzenie kanału na Youtube.
Strategie marketigowe dla wielu profili na Instagramie
Założenie i prowadzenie google moja firma Kapary.com

Znajdź nas na:

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Plac Armii Poznań 3

Środa Wielkopolska