ul. Czerwonego Krzyża 14/2

Środa Wielkopolska

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Znajdź nas na:

Założenie i prowadzenie google moja firma Kapary.com
Strategie marketigowe dla wielu profili na Instagramie
Profesjonalne prowadzenie kanału na Youtube.
Tworzenie strategii marketingowej w Social Mediach

Wszystkie prawa zastrzeżone © www.kapary.comStrona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

Agencja reklamowa kapary.com zajmują się tworzeniem stron internetowych, reklamą w social mediach, tworzeniem grafik i spotów reklamowych

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT Z NAMI

Facebook, Instagram – i co dalej?

 

Z pewnością każdy z nas usłyszał przynajmniej raz w swoim życiu sławne „Jeśli nie ma Cię na Facebooku to nie istniejesz”. Trudno także wyobrazić sobie dużą firmę, która nie posiada mniej lub bardziej prężnie działającego profilu na Instagramie. W dzisiejszych czasach posiadanie profilu biznesowego na Facebooku i Instagramie to konieczność. Mimo iż denerwują nas coraz bardziej wymagające algorytmy i obcinanie zasięgów, dokładamy wszelkich starań i płacimy niemałe pieniądze, by poprzez te kanały docierać do klientów. Konkurencja jest niestety coraz większa, a udostępniane przez nas treści żyją dość krótko. Jak więc się wyróżnić?

Dziś opowiemy nieco o innej platformie, z której korzystanie może okazać się strzałem w dziesiątkę, a – kto wie – może nawet okażemy się Krzysztofem Ratajskim działań marketingowych i wycelujemy w potrójną dwudziestkę? LinkedIn to międzynarodowy serwis, umożliwiający budowanie kontaktów biznesowych. Nie służy on bezpośrednio sprzedaży, celem zakładania strony firmowej na LinkedIn  jest natomiast pokazanie zalet  firmy, wywołanie wśród obserwujących efektu „wow” i sprawienie, że nasze produkty utkwią w ich pamięci, która to pamięć przywoła je później w odpowiedniej chwili.

 

Jakie są zalety LinkedIn?

 

W porównaniu z Facebookiem czy Instagramem, algorytm LinkedIn jest jak dotąd dużo bardziej łaskawy. Zasięgi nie są znacząco obcinane, nawet w takich przypadkach jak linkowanie filmu z zewnętrznych stron, jak np. YouTube. Prawda jest taka, że wielu użytkowników nie wykorzystuje potencjału LinkedIn i mało kto regularnie dodaje treści – szacuje się, że jest to zaledwie jednocyfrowy procent. W związku z tym łatwo jest się przebić i przyciągnąć uwagę obserwujących. Posty na LinkedIn bywają widoczne naprawdę bardzo długo, dlatego że zwyczajnie nie ma dużej konkurencji. Według statystyk, przeciętny użytkownik spędza tutaj od 3 do 5 minut, co jest całkiem niezłym wynikiem – mamy spore szanse, że dostrzeże i zareaguje na naszą treść. Co ważne, na tej platformie zdecydowaną większość stanowią osoby z wyższym wykształceniem – trafiasz więc do konkretnych ludzi, z którymi możesz zbudować wartościowe relacje. Raczej nie będziesz mieć tutaj do czynienia ze studentami Wyższej Szkoły Lansu i Bansu albo niepracującej „szlachty”.

 

Jak prowadzić profil firmowy na LinkedIn? – garść wskazówek

 

Bardzo ważną wskazówką jest to, by nie powielać na LinkedIn treści umieszczanych w innych kanałach oraz nie skupiać się na sprzedaży. Zacznij od stworzenia krótkiego opisu – napisz kilka słów o firmie, co pomoże wypozycjonować Cię nie tylko na LinkedIn ale także w wyszukiwarce Google. Unikaj przy tym wytartych frazesów, nie pisz o młodym, dynamicznym zespole – pokaż siebie jako eksperta, ale jednocześnie używaj zrozumiałego, autentycznego języka. Jeśli chcesz rozszerzyć swoją działalność o inne kraje, zdecyduj się na stworzenie profilu wielojęzykowego. Zamiast prezentować ofertę swojej firmy, przedstaw w ciekawy sposób rezultaty, jakie osiągają Twoi klienci. Opowiedz o działaniach charytatywnych, nagraj video, w którym przedstawisz nowinki ze swojej branży albo przeprowadzisz krótki wywiad z interesującym rozmówcą. Możesz także pokusić się o prezentację, która przyciągnie zainteresowanie odbiorców na dłuższą chwilę. Jeśli publikujesz post ze zdjęciem, dodaj jeszcze 4-5 hasztagów, co zwiększy jego zasięg. Istnieje mnóstwo różnych ciekawych opcji, jakie warto przetestować. Możesz choćby tworzyć strony marki, na których przedstawisz konkretne usługi czy produkty.

 

A co z Facebookiem i Instagramem?

 

Oczywiście w dalszym ciągu warto prowadzić profil na Facebooku oraz Instagramie. Jeśli dopiero teraz decydujesz się na wyjście do swoich klientów w Internecie, wybierz na początek tylko jeden kanał i skup się na tworzeniu profesjonalnych treści i publikowaniu ich w jednym serwisie. Jeśli jednak należysz do osób, które czują się coraz pewniej w social mediach albo są chętne do podjęcia współpracy z agencją marketingową – warto pojawiać się we wszystkich tych miejscach, gdzie czekają Twoi potencjalni klienci.

 

Profesjonalne prowadzenie profili firm na LinkedIn. Warto założyć konto firmowe, które trafi do innej grupy klientów niż profile znajdujące się na Facebooku, czy Instagramie. Zainwestuj, aby zaistnieć w sieci.
20 stycznia 2021

Jak stać się Krzysztofem Ratajskim działań marketingowych, czyli czy warto promować się na LinkedIn?

Prowadzimy nie tylko social media naszych klientów, ale również swoje. Jednym z nich jest Insta.
Spoty reklamowe dla firm w Środzie Wlkp.
Profesjonalny profil na Facebooku agencji reklamowej Kapary.com w Środzie Wielkopolskiej
Prowadzenie google moja firma
Agencja reklamowa w Środzie Wielkopolskiej zajmująca się e-marketingiem, ale również pracami nad tworzeniem nowej marki. Realizowała już wiele kampanii reklamowych dla małych i większych przedsiębiorstw.