ul. Czerwonego Krzyża 14/2

Środa Wielkopolska

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Znajdź nas na:

Założenie i prowadzenie google moja firma Kapary.com
Strategie marketigowe dla wielu profili na Instagramie
Profesjonalne prowadzenie kanału na Youtube.
Tworzenie strategii marketingowej w Social Mediach

Wszystkie prawa zastrzeżone © www.kapary.comStrona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

Agencja reklamowa kapary.com zajmują się tworzeniem stron internetowych, reklamą w social mediach, tworzeniem grafik i spotów reklamowych

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT Z NAMI

Żyjąc w czasach, w których kont w mediach społecznościowych jest więcej, niż mamy włosów na głowie, ciężko jest zabłysnąć. Co sprawia, że pomimo tak ogromnej dawki mediów znajdujemy perełki?

Odpowiedź jest jednoznaczna – kontent (ang. content – treść, zawartość). Kontent stanowi podstawową strategię w pozyskiwaniu klientów dzięki prezentowaniu merytorycznych treści. Dobry kontent składa się z trzech powiązanych ze sobą części:

•    Wartość merytoryczna – informacje muszą być unikatowe i cenne dla użytkowników. Tematyka powinna obejmować wyłącznie zakres działalności świadczony przez firmę, aby nadać treściom marketingowy sens.

•    Atrakcyjna forma – ważna jest przejrzysta i czytelna budowa tekstu, a także charakter dostosowany do odbiorców. Istotnym celem jest semantyczny przekaz, dlatego treści nie mogą być ani za trudne (gdyż czytelnicy szybko zrezygnują z czytania bądź nie będą w ogóle zainteresowani), ani za łatwe (gdyż wtedy będą zbyt trywialne lub nudne). Granica jest cienka, dlatego należy ją wyznaczyć na podstawie „uśrednionego” odbiorcy kontentu.

•    Struktura SEO – miejscem docelowym większości informacji jest Internet, zatem warto zadbać o optymalną widoczność dzięki stosowaniu zasad pozycjonowania treścią. Wśród nich wyróżniamy nagłówki, frazy kluczowe, meta-teksty oraz linkowanie wewnętrzne.

 

Kontent sprawia, że nasza działalność robi się coraz bardziej rozpoznawalna w świecie Internetu. Zdecydowanie nie ma drogi na skróty. Prowadzenie dobrego kontentu wymaga wiedzy oraz czasochłonnej pracy.

 

W jaki sposób możemy wzbudzić w ludziach większą aktywność w zbudowanej przez nas społeczności?

 

Zachęcając ich do tego poprzez różne konkursy, a także przez poszerzanie granic naszej działalności. Ważnym elementem jest zaskoczenie klienta, zrobienie czegoś, czego się nie spodziewa, do czego nie jest przyzwyczajony, pamiętając jednak o tym, żeby nie odbiegać od tematyki, którą przyjęliśmy, a także, żeby nie podkopać swojego autorytetu.

 

Równie ważny jest poziom abstrakcji. Zrozumienie abstrakcyjnych pojęć i zasad jest znacznie łatwiejsze, gdy opiera się na konkretnych przykładach. Bez konkretnych przykładów – obrazów i sytuacji, zrozumienie ogólnych zasad i pojęć jest niezmiernie trudne, jeżeli w ogóle możliwe. Przykłady i ilustracje, nawet jeżeli nie wnoszą nowej treści, są niezbędne – dzięki nim łatwiej przyswajamy informacje i łatwiej zapamiętujemy.

 

Musimy być autentyczni w tym, co robimy, budować prawdziwe relacje z klientami. Jeżeli chodzi o przyswojenie i zapamiętanie, bardziej skuteczny jest żywy człowiek. Ludzie łatwiej uczą się od żywych ludzi. Jesteśmy tak skonstruowani, że słowa skierowane bezpośrednio do nas mają większe znaczenie niż ogólnie, pięknie brzmiące zdania. Niestety, niektórzy z marketingowców starają się raczej naśladować taśmy magnetofonowe i zupełnie nie doceniają roli autentycznego, żywego kontaktu.

 

Kontent jest złotym środkiem, który sprawia, że jesteśmy w stanie zabłysnąć w mediach społecznościowych!

 

Autor: Klaudia Gronowska

 

Zobacz pozostałe artykuły o reklamie w internecie na naszym blogu.

 

Profesjonalne prowadzenie Social Mediów w dobrej cenie. Agencja reklamowa działa na terenie Środy Wielkopolskiej, Poznania
21 lipca 2021

Jak przemyślany kontent może pomóc w rozwoju konta w mediach społecznościowych?

Prowadzimy nie tylko social media naszych klientów, ale również swoje. Jednym z nich jest Insta.
Spoty reklamowe dla firm w Środzie Wlkp.
Profesjonalny profil na Facebooku agencji reklamowej Kapary.com w Środzie Wielkopolskiej
Prowadzenie google moja firma
Agencja reklamowa w Środzie Wielkopolskiej zajmująca się e-marketingiem, ale również pracami nad tworzeniem nowej marki. Realizowała już wiele kampanii reklamowych dla małych i większych przedsiębiorstw.