ul. Czerwonego Krzyża 14/2

Środa Wielkopolska

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Znajdź nas na:

Założenie i prowadzenie google moja firma Kapary.com
Strategie marketigowe dla wielu profili na Instagramie
Profesjonalne prowadzenie kanału na Youtube.
Tworzenie strategii marketingowej w Social Mediach

Wszystkie prawa zastrzeżone © www.kapary.comStrona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

Agencja reklamowa kapary.com zajmują się tworzeniem stron internetowych, reklamą w social mediach, tworzeniem grafik i spotów reklamowych

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT Z NAMI

Co to jest copywriting?

 

Copywriting jest  bardzo często niedoceniany. Wielu ludziom wydaje się, że napisanie dobrego tekstu to ,, bułka z masłem’’. Jednak rzeczywistość jest inna. Copywriting to godziny siedzenia przed monitorem, częsta niechęć do pracy przez brak natchnienia do pisania.

 

Kim jest copywriter i co cechuje dobrego copywritera?

 

Sama osoba tworząca teksty nazywana copywriterem musi wiedzieć jak dobrze sprzedawać, jednocześnie musi znać dobrze produkt i docelowego odbiorcę. Ponadto copywriter musi znać podstawy psychologii sprzedaży. Musi znać charakter, potrzeby i zachowania grupy docelowej, aby stworzyć dobrą reklamę. Copywriter użyje innego języka pisząc treść dla pań domu, innego dla dzieci i jeszcze innego dla starszych osób. Inaczej również sprzedaje produkt do użytkowania codziennego, a inaczej zabawki dla dzieci. Dobry copywriter oprócz wiedzy na temat docelowego odbiorcy musi dobrze posługiwać się językiem, w którym tworzy teksty. Niby to brzmi banalnie, ale wiele wykształconych osób robi okropne błędy językowe. Copywriter powinien być oczytany i mieć tzw. lekkie pióro. Tworzone przez niego teksty powinny być zrozumiałe i łatwo przyswajalne. W przeciwnym razie zniechęcą czytelnika do dalszego czytania. Ponadto powinien znać zasady tworzenia takiego tekstu, jak, np. tworzenia tytułów, które przyciągałyby uwagę,nagłówków oraz techniki pisania tekstów.

Podsumowując cechy dobrego copywritera

  • poprawność językowa
  • znajomość zasad tworzenia tekstów
  • umiejętność poznania docelowego klienta i dotarcia do jego potrzeb

 

Copywriter a content marketing - różnice

 

Copywriting a content marketing - czym się różnią

 

Od jakiegoś czasu mówi się często o content marketingu zamiast copywritingu. Jest wiele blogów, które prowadzą firmy i czy ich autorami są copywriterzy czy osoby, które pracują w danej firmie? Przyjęło się, że wpisy na bloga, newslettery, czy teksty sponsorowane piszą contentowcy. Natomiast scenariuszami reklam telewizyjnych, radiowych i internetowych czy artykułami zajmują się copywriterzy. Najczęściej są to krótsze, ale bardziej kreatywne treści.

 

Artykuł napisała: Jagoda Karolczak

 

 

Czym cechuje się dobry copywriter
05 maja 2021

Co to jest copywriting i do czego służy?

Prowadzimy nie tylko social media naszych klientów, ale również swoje. Jednym z nich jest Insta.
Spoty reklamowe dla firm w Środzie Wlkp.
Profesjonalny profil na Facebooku agencji reklamowej Kapary.com w Środzie Wielkopolskiej
Prowadzenie google moja firma
Agencja reklamowa w Środzie Wielkopolskiej zajmująca się e-marketingiem, ale również pracami nad tworzeniem nowej marki. Realizowała już wiele kampanii reklamowych dla małych i większych przedsiębiorstw.